Рік війни: як вплинуло повномасштабне вторгнення рф на Україну та світ
- bogdanova4030
- 24 лют. 2023 р.
- Читати 3 хв
Минув рік від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. За цей час відбулося чимало. Докорінно змінилося сприйняття України в світі та й саме українське суспільство зазнало змін чи не в усіх сферах життя. Про те, що відбулося протягом року війни – далі в матеріалі.

Зміни настроїв в українському суспільстві
Соціологічна група «Рейтинг» проаналізувала зміни в суспільстві, які відбулись від початку повномасштабного вторгнення рф. Так, згадуючи 24 лютого 2022 року, люди говорять про шок, розгубленість, невизначеність, неготовність. Нині віра українців у перемогу становить 95%.
Загалом за час війни підвищився рівень довіри громадян до державних інституцій. Довіра до Збройних сил України зросла з 65 до 97%, до Президента – з 36 до 90%.
Війна змінила ставлення українців й до рідної мови. За цей рік 22% українців перейшли на частіше використання української мови.
Важливим також є те, що після повномасштабного вторгнення росії, Україну охопила нова потужна хвиля волонтерства. Допомагати долати виклики війни взялися всі – і дорослі, і діти, і люди старшого віку, незалежно від професії і своїх можливостей.
Таке об’єднання українців дозволило забезпечити воїнам надійний тил. А результати волонтерської діяльності не лишили байдужими світ. Яскравим прикладом об’єднання заради мети, який вразив усіх, став збір на «Народні Байрактари». Тоді українці спільними силами зібрали 600 мільйонів гривень за три дні!
Зміни в ставленні світу до України та українців
До повномасштабного вторгнення рф, українців дуже часто плутали з росіянами. Відбувалося це через необізнаність людей та десятиліття кропіткої роботи пропаганди рф. Нині ж про Україну та українців знають, захоплюються ними та допомагають.
Про це свідчить, зокрема, безпрецедентна допомога українським біженцям. У перший же день російського вторгнення Європа відкрила для українців кордони та дозволила нашим громадянам перебувати в країнах шенгенської зони довше за передбачені для мешканців третіх країн 90 днів.
Крім того, тривалий час українських громадян пропускали через кордон ЄС без необхідних для цього закордонних паспортів та з тваринами без документів.
Нині допомога українським біженцям дуже велика і виходить далеко за межі ЄС. Свої програми для українських переселенців запустили Великобританія, США, Канада, Японія, і багато інших країн.
Підтримка зіркової спільноти
Україну публічно підтримує величезна кількість всесвітньо відомих знаменитостей – хтось закликає допомогти, а хтось робить це сам. Так, Бенедикт Камбербетч зголосився прийняти у себе українських біженців, а Орландо Блум допомагав переселенцям у пунктах допомоги в Молдові.

Чимало світових знаменитостей побували в Україні з гуманітарною місією: Анджеліна Джолі, Джессіка Честейн, Бен Стіллер, Лів Шрайбер, Керрі Фукунага та Мішель Азанавічус.
Актор та режисер Шон Пенн зняв документальний фільм про події в нашій країні.
Чимала кількість відомих людей стали амбасадорами платформи United24. Серед них і виконавець ролі легендарного Люка Скайвокера з «Зоряних воєн» Марк Гемілл, і історик Тімоті Снайдер, і астронавт Скотт Келлі, і рок-гурт Imagine Dragons, і акторка Барбра Стрейзанд, і багато інших.
Безпрецедентна військова підтримка
Змінилося сприйняття України світом у військовому плані. Попри невтішні прогнози західних аналітиків щодо повної окупації країни за кілька тижнів, Україна вистояла. Коли стало зрозумілим, що рф не здатна здійснити запланований бліц-криг, до України почала надходити безпрецедентна військова допомога, яка триває і до нині.
За результатами останнього аналізу даних, зібраних проектом Ukraine Support Tracker Кільського інституту світової економіки, окрім США, найбільшими «донорами» є Велика Британія, Німеччина, Канада, Польща, Франція Нідерланди, Норвегія. Загалом у списку 39 країн.
Військові досягнення України
Рік кровопролитної страшної війни приніс чимало горя та страждань. Проте українські сили оборони зуміли відбити атаки ворога та отримати перевагу на певних напрямках. У Міністерстві оборони України назвали 10 основних перемог ЗСУ за рік повномасштабної війни:
Успішна оборона Києва, Чернігова, Сум та Харкова у лютому-квітні 2022 року.
Масовий спротив мирного населення російським окупантам на тимчасово зайнятих загарбником територіях.
Вигнання російських окупантів з Київщини, Чернігівщини та Сумщини у березні-квітні 2022 року.
Знищення ракетного крейсера «москва» – флагмана російського чорноморського флоту у квітні 2022 року.
Вигнання російських окупантів з острова Зміїний – червень 2022 року.
Знищення системи логістики російських окупаційних військ на півдні та сході України у червні та серпні 2022 року.
Вигнання російських окупантів з Харківщини у вересні-жовтні 2022 року.
Вигнання російських окупантів з Херсонщини у вересні-жовтні 2022 року.
Успішні дії української системи протиповітряної оборони у жовтні 2022 року по лютий 2023 року.
Стримування російського наступу на сході України у грудні 2022 року по лютий 2023 року.
«Стримування триває і по сьогоднішній день. Країна пам'ятає про велику ціну, яку український народ сплачує за свободу. Ми дякуємо усім, хто нині тримає стрій і продовжує захищати нашу Батьківщину. Дякуємо усім хоробрим українцям, які тримають свій фронт», – зазначила заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр.
За цей рік українці пройшли надзвичайно складний, виснажливий шлях. На жаль, агресор продовжує вбивати та руйнувати. Але продовжується і потужний спротив. Збройні сили України роблять все для того, щоб захистити кожен метр української землі та повернути тимчасово окуповані території. Нам продовжує допомагати міжнародна спільнота, забезпечуючи безперервну військову та гуманітарну підтримку. А тому, – перемога за нами!
Comentarios