Як допомогти постраждалим внаслідок обстрілу житла?
- Peremoga
- 17 серп. 2023 р.
- Читати 1 хв
Люди, які переживають обстріл домівок, зазнають неабиякого стресу. У такому стані вони часто не розуміють, що коїться, де вони знаходяться та як діяти далі. Зрозуміло, що відвести постраждалих на безпечну відстань та переконатися в тому, що нікого немає під завалами, – то справа рятувальників. Однак перші слова підтримки та перша допомога будуть доречною навіть від незнайомців. На цьому наголосила психологиня Тетяна Єрмолаєва та надала низку рекомендацій, як підтримати людину після обстрілів.

Перш за все, переконайтесь, що вам та постраждалій людині нічого не загрожує. Наближаючись до людини, не робіть різких рухів та не говоріть голосно. Привітайтеся, представтеся та запропонуйте допомогу.
Переконайтеся в тому, що людина вас розуміє. Оцініть стан постраждалого. Якщо людина кричить, плаче чи тремтить, або ж навпаки перебуває у ступорі, це може свідчити про сильний стрес.
Якщо людина контактує з вами, зорієнтуйте її в ситуації. Запитайте як її звати, де вона перебуває та що відбувається навколо.
Запропонуйте людині звичайні речі для її комфорту: води, чаю чи їжі; ковдри чи одягу, щоб зігрітися.
Не залишайте людину одну, запропонуйте покликати лікаря, якщо є така необхідність.
Якщо людина відмовляється від допомоги та хоче побути на самоті, дайте їй час.
Рекомендації надано в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
Джерело: Полтавська ОВА
Comentarios