Верховна Рада відмовила, депутати об'єдналися – чи розуміє Колотієвський, що це кінець?
- bogdanova4030
- 13 лют.
- Читати 2 хв
Сьогодні Кременчуцька районна рада мала зібратися на першу за три роки сесію. Але цього не сталося. Причина – голова райради Дмитро Колотієвський просто не оголосив про проведення сесії, як того вимагали депутати (про це ми писали раніше). Він не підписав розпорядження, не опублікував його на сайті, не запросив депутатів. Він знову втік від відповідальності.

Втік, сховався, не провів сесію
Замість того, щоб визнати свою неспроможність, Колотієвський сховався. Він не вийшов до депутатів, не з’явився на засідання, не намагався домовитися.
“Він сам саботує всі засідання, але чомусь у цьому звинувачує нас. Ми запропонували йому час, місце проведення сесії, навіть допомогу в організації – адже в нього немає апарату ради. Але він просто ігнорує нас. Можливо, боїться?” – дивується депутатка Марія Іванченко.

Це вже не перший випадок саботажу. Але цього разу депутати не збираються терпіти. Вони зібралися і, згідно з регламентом, передали право скликати сесію першому заступнику голови райради Едуарду Скляревському.
«Якщо голова не проводить сесію, то на прохання колег це зроблю я. Наступне засідання заплановане на 20 лютого», – заявив Скляревський.
На сесії розглядатимуть:
Дострокове припинення повноважень п’яти депутатів;
Припинення повноважень трьох заступників голови райради;
Затвердження списку присяжних Кременчуцького та Козельщинського районних судів;
Та головне питання – відставка голови районної ради.
Ще один провал Колотієвського – розпуску райради не буде!
Нагадаємо, що на початку січня Колотієвський написав звернення до Верховної Ради України, Офісу Президента, Полтавської ОВА та облради, де вимагав достроково припинити повноваження Кременчуцької районної ради. Але цим ще більше себе зганьбив. Він навіть не потурбувався дізнатися, чи це взагалі можливо. Черговий доказ його непрофесіоналізму та некомпетентності.
Що йому відповіли у Верховній Раді? Що районну раду можна розпустити тільки після проведення виборів. Але у воєнний час вибори заборонені.
“Дострокове припинення повноважень місцевої ради наступає лише як наслідок проведення відповідних позачергових виборів. Але в умовах воєнного стану забороняється проведення будь-яких виборів, у тому числі виборів органів місцевого самоврядування”, – офіційний висновок Верховної Ради.
Та найгірше в тому, що Колотієвський вирішив розпустити райраду самостійно, не порадившись із депутатами! Він навіть не спробував обговорити ситуацію з обраними представниками громади, не зібрав нараду, не запитав думку своїх колег. Він узяв на себе повноваження, яких у нього немає, і вирішив просто ліквідувати раду, бо не зміг нею керувати.
Це була відверта зневага до всіх депутатів. Люди обирали їх для представництва інтересів громад, а Колотієвський вирішив за всіх – ніби він єдиний господар у районі. Він знехтував інтересами депутатського корпусу, він кинув своїх же союзників, які ще недавно його підтримували.
Так не працює демократія. Це не його особиста рада, не його приватна компанія. Але Колотієвський поводиться так, ніби може одноосібно знищити весь представницький орган. Та його авантюра провалилася.
Далі буде!
Нагадуємо, що ми вже писали про бездіяльність Колотієвського та розвал райради. Ви можете почитати першу, другу і третю частини трирічної історії розвалу райради.
Comments