У законодавство про національні меншини України планують внести зміни
- Peremoga
- 15 серп. 2023 р.
- Читати 1 хв
У відповідь на висновок Венеційської комісії та з метою приведення у відповідність українського законодавства до законодавства Європейського Союзу, заплановано оновити законодавство про національні меншини. Про це повідомили на сайті Верховної Ради України.

В обґрунтуванні зазначеного законопроєкту зазначається, що Венеційська Комісія оприлюднила Висновок до Закону України «Про національні меншини України», в якому містяться зауваження, здебільшого спрямовані на приведення деяких норм вказаного закону у відповідність до положень Європейської конвенції з прав людини 1950 року, Рамкової конвенції про захист національних меншин 1995 року, Європейської хартії регіональних мов або мов меншин 1992 року.
Так, у законопроекті 9610, зокрема, пропонується виключити слово «традиційно» з абзацу першої частини статті 1, аби підкреслити, що права національних меншин поширюються на всіх людей, які до них належать, незалежно від тривалості їхнього проживання в Україні.
Статтю 3 запропоновано доповнити частиною, яка зобов’язує державу вживати заходів з метою досягнення повної і справжньої рівності між нацменшинами та етнічною більшістю у галузях економіки, політики, соціального та культурного життя.
Крім того, пропонуються зміни, які стосуються обмеження прав і свобод національних меншин лише в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності та громадського порядку.
Щодо мовної політики, то зміни дозволяють проводити публічні заходи мовами національних меншин, а також регламентують використання мов національних меншин у медіа та надання екстреної допомоги.
Крім того, передбачені зміни, які дозволяють безоплатне забезпечення підручниками для повної загальної середньої освіти тих, хто належать до національних меншин. Закупівля також літератури відбуватиметься за бюджетні кошти.
Доповнення також передбачають державну підтримку мовам національних меншин, яким загрожує зникнення. Зокрема, кримськотатарській, караїмській та кримчацькій мовам.
Джерело: Інформатор.ua
Comments