Скорочення кількості першокласників на 30%: що це означає для шкільної системи України
- bogdanova4030
- 25 січ.
- Читати 1 хв
За прогнозами Міністерства освіти і науки, до 2029 року кількість першокласників зменшиться на щонайменше 30% у порівнянні з нинішніми показниками. Це означає, що громади по всій країні вже сьогодні мають готувати шкільні мережі до нових демографічних реалій.

Як розповіла заступниця міністра освіти і науки Галина Кузьмичова у коментарі для Укрінформу, дані щодо народжуваності останніх років свідчать про суттєве зменшення кількості дітей, які підуть до школи.
"Кількість тих дітей, які зараз навчаються у першому класі, порівняно з тими, хто вчиться у сьомому, менша на понад 30%. І якщо взяти статистику народжуваності, то до 2029 року у перший клас підуть ще на 30% менше діток. Ми повинні будувати нашу інфраструктурну політику, опираючись на ці дані", — зазначила Кузьмичова.
На думку заступниці міністра, головним пріоритетом має бути якість освітніх послуг, а не підтримка застарілих підходів до організації шкільної інфраструктури.
"В Україні є близько 13 тисяч шкіл, але більше 50% з них уже зараз мають наповненість менше 200 учнів. Це прямо впливає на якість освіти. Ми можемо продовжувати жити в ілюзії, що всі ці заклади життєздатні, але це не відповідає реальності", — наголосила Кузьмичова.
Вирішальну роль в оптимізації шкільної мережі мають відігравати громади. Їм слід орієнтуватися на створення умов для конкурентоздатної освіти, а не лише на збереження будівель радянського зразка.
"Громади повинні будувати освітню політику так, щоб діти мали можливість отримати якісну освіту, яка відповідає сучасним вимогам і дозволяє їм бути конкурентоздатними на ринку праці", — підсумувала заступниця міністра.
Скорочення кількості першокласників — це виклик, який потребує рішучих дій вже зараз. Ефективна оптимізація мережі шкіл дозволить не лише зберегти якість освіти, але й адаптуватися до нових демографічних реалій.
コメント