top of page

Полтавські волонтерки допомагають військовим в холодну пору року

  • bogdanova4030
  • 9 січ. 2023 р.
  • Читати 2 хв

Уже більше 10 місяців українці виборюють цілісність та незалежність своєї держави, відстоюють свою історію та традиції. Величезну роль в цій боротьбі відіграють волонтери – прості люди, які не змогли лишитися осторонь. Протягом всього часу від початку військового вторгнення рф вони всілякими доступними способами намагаються закривати потреби бійців на передовій. Так, з настанням холодів однією з основних стало забезпечення захисників окопними свічками, адже це – чи не найголовніше джерело тепла для військових. Активно займаються їх виготовленням полтавські волонтерки.



Полтавка Надія Сідько здобула досвід виготовлення окопних свічок на Івано-Франківщині, де волонтери виготовляли їх великими партіями ще з весни минулого року. Пізніше жінка стала ділитися знаннями з полтавськими волонтерами, які тоді тільки вивчали процес виготовлення цих виробів.


Першою помічницею пані Надії в цій справі стала полтавка Світлана Бондарева, яка спочатку намагалася виготовляти свічки в себе вдома. Влітку жінки робили заготовки та заливали свічки в одній з палаток поблизу Свято-Успенського собору, та з настанням холодів волонтерки переїхали в зручний цех. З часом команда волонтерок-свічкарок поповнилася. До Надії Сідько та Світлани Бондаревої долучилися полтавки Марина Левчук, Анна Лакіза, Марина Маракуліна.



За весь час роботи свічкарки виготовили й передали захисникам близько 4-х тисяч виробів. Нині окопні свічки з Полтавщини допомагають зігрітися військовим на різних напрямках – від Чернігівщини до Херсонщини.


З настанням холодів, розповіла жінка, потреба у свічках значно зросла, адже вони – чудове джерело тепла в зимовий період. Так, середня жерстяна банка може безперервно горіти протягом 6-8 годин. Надія Сідько додала, що технологія, за якою вони з командою виготовляють свічки, є дуже ефективно.



«Їх досить просто зробити: беремо бляшанку, загинаємо її краї, якщо вони не безпечні, наповнюємо скрученим «равликом» гофрований картон та вставляємо гніт. Всю основу свічки заливаємо розтопленим парафіном. Згодом повторюємо дії й чекаємо, доки виріб застигне», – ділиться жінка.


Матеріали для виготовлення окопних свічок – металеві баночки, гофрокартон, залишки свічок – приносять небайдужі полтавці та відправляють колеги зі Львова. Проте, дуже часто цього замало. Тривалий час жінки самотужки закривали потреби на матеріали.


Нещодавно команда волонтерок-свічкарок оголосила масштабний збір коштів на закупівлю всього необхідного, аби виготовити партію з 1000 свічок. Для цього було потрібно 37 тисяч гривень. Завдяки небайдужим вдалося зібрати необхідну суму та навіть більше.



Нашу перемогу наближають зусилля всіх небайдужих. Не важливо, який саме вклад роблять люди. Важливо, що вони не лишаються осторонь. Хтось віддає свої кошти, хтось жертвує свій час, хтось ділиться вміннями, щоб забезпечити військових всім необхідним на полі бою. Так, день за днем, крок за кроком, український народ пише свою історію перемоги.


За матеріалом сайту Вісті Полтавського району

Comments


Головне

Налаштовуйся на перемогу!

Підпишися на Peremoga.Media!

Дякуємо, що підписалися!

  • telegram
  • Youtube
  • https://www.instagram.com/peremoga.media/
  • Facebook
  • TikTok

© 2022 by Peremoga.Media

bottom of page