top of page

10 ігрових вправ, щоб вивільнити агресію у дітей

  • 3 лип. 2023 р.
  • Читати 2 хв

Оскільки дітям важко давати раду емоціям та накопиченій агресії, дорослі мають допомогти їм виходити з цього стану у безпечний для дитини та оточуючих спосіб. Для цього можна використовувати спеціальні ігри та вправи. Фахівці Міністерства охорони здоров’я склали перелік з 10 ігор, які працюють у випадку дитячої агресії найефективніше.



Гра «Видихнути хмару»

Уявляємо, що вдихаємо хмару і видихаємо її зі звуком – можна з «грозою» та «блискавкою». На вдиху необхідно розкрити руки, показуючи, який розмір хмари ми вдихаємо. А на видиху треба створити певний звук і звести руки, наче зменшуємо хмару – аж поки долоні в кінці видиху не з’єднаються. Видих можна супроводжувати тупотінням ніг.


Гра «Собаки»

Спочатку імітуємо лагідних песиків, що махають хвостиками. Потім – злих собак, що гарчать один на одного. Потім знову стаємо добрими чотирилапими, що принюхуються та знайомляться.


Гра «Докричатися до Місяця»

Уявіть, що треба гукнути так гучно, щоб почули на Місяці. Кричіть щосили!


Гра «Подушковий бій»

Тут дії прості – бийтеся подушками, зважаючи на розміри приміщення та крихкі предмети.


Гра «Пружина»

Присядьте та міцно обійміть коліна. Потім стрімко вистрибніть, як пружина, вгору. Повторіть декілька разів. За можливості намагайтеся вистрибувати далі та вище.


Гра «Мішок для крику»

Для цієї гри знадобиться полотняна торбинка або наволочка (підійде також стакан чи коробка). Візьміть обраний предмет та кричіть у нього про свої образи. Це може бути певний звук, слово чи навіть кілька речень. По завершенню – завʼяжіть (закрийте) «мішок для крику».


Гра «Здути з місця»

Щосили дмухайте один на одного, ніби намагаєтесь «здути» з місця.


Гра «Борці сумо»

Засуньте під одяг подушку і штовхайтеся, немов борці сумо.


Гра «Каляки-маляки»

Дитина має малювати, стиснувши в кулаку фломастер чи олівець, усе що заманеться. Також можна пошматувати папір, а потім зібрати з уривків колаж.


Гра «Гострі пазурі»

Удавайте із себе тигрів чи пантер, які випускають пазурі і захищаються. Заспокоївшись, «перетворіться» на людину.


У МОЗ додають, можна вигадувати й свої ігри. Найголовніше, щоб дитина змогла «випустити пар» не нашкодивши ні собі ні оточуючим.


Джерело: Міністерство охорони здоров’я

Comments


Головне

Налаштовуйся на перемогу!

Підпишися на Peremoga.Media!

Дякуємо, що підписалися!

  • telegram
  • Youtube
  • https://www.instagram.com/peremoga.media/
  • Facebook
  • TikTok

© 2022 by Peremoga.Media

bottom of page